Sdílet
Na Facebooku
na facebooku...

Novinky

Poraněná labuť, dálnice D1

2. 1. 2017 – v součinnosti s dálniční policií jsme na dálnici D1 odchytávali poraněnou labuť, kterou jsme následně transportovali do ZS ZOO Brno.

2017-d1-poranena-labut-02.jpg2017-d1-poranena-labut.jpg

Dopravní nehoda, Rohlenka

13. 12. 2016 – vyjížděli jsme opět jako složka IZS s veterinárním lékařem ke sraženému psovi v prostoru frekventované čerpací stanice.

2016-nehoda-rohlenka-01.jpg2016-nehoda-rohlenka-02.jpg

Propomoc z.s., akce "Kočky za kočky"

7. 12. 2016 – zde jsme byli účastníky benefiční akce, z jejíhož výtěžku jsme obdrželi finanční dar na technické vybavení našeho zásahového vozidla - malé sanitky… letošní benefice byla zaměřena na kočky, příští akce budou koňské a psí.

2016-kocky-za-kocky.jpg

Voříškiáda, KK Zetor

13. 11. 2016 – této psí akce jsme se účastnili již druhým rokem, představili jsme malou sanitku a činnost týmu PetEmergency.

kk-zetor-voriskiada.jpg

Dopravní nehoda, Boskovice

15. 09. 2016 – V rámci výjezdu záchranných složek IZS jsme byli povoláni k dopravní nehodě, jejímž účastníkem byl i zraněný pes; výjezd se uskutečnil s veterinárním lékařem 'na palubě'. Podrobnosti o nehodě zde.

2016-nehoda-boskovice-01.jpg2016-nehoda-boskovice-02.jpg

Sraz Shih-tzu, Jedovnice

27. 08. 2016 – na této klubové akci člen našeho týmu Pavel Čechovský představil malou sanitku a činnost týmu PetEmergency.

2016-jedovnice-sraz-shih-tzu-02.jpg2016-jedovnice-sraz-shih-tzu-01.jpg

Nakupujte s Givt.cz a přispějete na naši činnost

Zapojili jsme se do projektu komunitního financování neziskových organizací GIVT.cz. Nákupem přes GIVT.cz nezaplatíte ani korunu navíc a podpoříte ty, které máte rádi.

Jak nakupovat zjistíte zde ( https://www.youtube.com/watch?v=ywQj863QJ3s ) a Proč nakupovat zde ( https://www.youtube.com/watch?v=pZI-3qshDgI ).

Pokračují školení hasičů

28. ledna 2016 - proběhlo v prostorách ŠVZ Brno další školení hasičů v manipulaci s velkými zvířaty v krizových situacích a v zacházení se speciální záchrannou sítí pro koně a další velká zvířata. Ve spolupráci s projektem Záchranné sítě pro koně se tentokrát školily jednotky z jihomoravského kraje. Podrobnosti, foto a video na těchto stránkách.

eduvet.cz-verejna-sbirka.jpeg

Spolupráce se ZOO Brno

2. února 2015 jsme podepsali exkluzivní smlouvu o zajištění odchytu a přepravě volně žijících zvířat v nouzi. Handicapovaní jedinci jsou umísťováni do nově zprovozněné Záchranné stanice při ZOO Brno.

Více informací na webových stránkách Záchranné stanice.

HorseEmergency

Představujeme vám projekt Horse Emergency, nestátní neziskovou organizaci na záchranu nemocných, zraněných, či jinak postižených zvířat. Provozujeme:

Pet-Emergency-Náš-tým.jpg

PetEmergency

Profesionální záchrannou a převozovou službu pro malá zvířata a domácí mazlíčky. Více informací

Koňská Záchranka (HorseEmergency)

První záchrannou službu koní, hospodářských a ZOO zvířat.

Pet-Emergency-Náš-tým.jpg

Naším cílem je co možná nejvíce zlepšit pohodu (welfare) postižených zvířat během manipulace při záchranných akcích, při transportu a co nejrychleji a nejhumánněji dopravit zraněné či nemocné zvíře do bezpečí, či k odbornému ošetření. Motivací nám jsou skvělé zkušenosti s podobnými záchrannými službami v zahraničí.

Dnes již můžeme nabídnout jedinečnou a profesionální službu záchrany všech zvířat, akutní transport a speciální zásahy. Myslíme si, že naše domácí zvířata, která se mnohdy stala kamarády a členy rodiny si to zasluhují.

V současné době disponujeme jednou speciálně vybavenou sanitkou pro malá zvířata a jedním speciálním přepravníkem velkých zvířat. Obě vyjíždí z brněnské Kliniky chorob koní. Jsme plnohodnotnou součástí Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje (IZS JmK).